aktualności klasztoru Sopot wróć

Narodzenie Pańskie 2022


13 grudnia, 2022

„A słowo Ciałem się stało i zamieszkało wśród nas.

I oglądaliśmy Jego chwałę”

(J 1,14).

 

+ Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy

Zbliżają się święta Narodzenia Chrystusa. Większość z nas będzie je przeżywać w innych okolicznościach niż dotychczas. Dzieje się tak chociażby z powodu wojny toczącej się tuż za naszą granicą, czy też różnorakich kryzysów. To wszystko może nas napawać smutkiem. A jednak jako chrześcijanie na przyjście Chrystusa możemy patrzeć z nadzieją i radością. On przychodzi na różne sposoby. Jak pisał już w XII wieku  bł. Guerric z Igny: (ok. 1080–1157):

„Zaprawdę, mówię wam, bracia, to w uniesieniu ducha trzeba iść naprzeciw nadchodzącego Chrystusa […], niech zatem nasz duch wstanie, uniesiony radością i wybiegnie na spotkanie swego Zbawiciela […]. Sądzę bowiem, że jesteśmy zaproszeni w tylu fragmentach Pisma do wyjścia Mu na spotkanie nie tylko w związku z drugim przyjściem, ale nawet w związku z pierwszym […].

Już zatem przed swoim przyjściem Pan przychodzi do nas; zanim objawi się całemu światu, przychodzi do nas poufale, mówiąc: „Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was” (J 14,18).

Takiej bliskości, radości, nadziei, miłości i uniesienia ducha, Bożego Błogosławieństwa  życzymy Wam i Waszym rodzinom na ten czas Świąt i na cały nadchodzący rok 2023.

W imieniu Karmelitów Bosych w Sopocie o. Tomasz Litwiejko OCD

PS. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim którzy wspierają nasz klasztor duchowo, w modlitwie i materialnie, za wszelką okazywaną dobroć i zapewniam o modlitwie z naszej strony za naszych Dobroczyńców. To przede wszystkim w ten właśnie sposób możemy się Wam odwdzięczyć. Mszę św. Pasterską w Noc Bożego Narodzenia będziemy sprawować w intencji naszych dobroczyńców, rodzin i przyjaciół.